Zameranie

Hlavné zameranie spoločnosti sú konštrukčné systémy suchej výstavby, ktoré zjednodušujú projektovanie svojimi vlastnosťami a ponúkajú kompletné riešenia v novostavbách, ako aj v rekonštrukciách starších stavieb vnútornej a v niektorých prípadoch aj vonkajšej výstavby. Podľa potreby zákazníka zhotovíme návrh aj realizáciu interiéru na kľúč. Naša spoločnosť, to nie je len kvalitná práca a montáž, ale aj prvotriedny servis a rovnako aj primeraná a adekvátna záruka po odovzdaní diela.

Najväčšie výhody sadrokartónových konštrukcií

  • vylúčenie mokrého procesu
  • nízka hmotnosť, malé zaťaženie nosných konštrukcií
  • výborná zvuková a tepelná izolácia
  • požiarna odolnosť
  • rýchla montáž a demontáž
  • rýchle a estetické členenie priestoru
  • jednoduché vedenie inštalácií
  • zdravotná nezávadnosť
  • ekonomická efektívnosť
  • splnenie stavebno-fyzikálnych nárokov

1.Využitie suchej výstavby

Priečky – sú nenosné konštrukcie a využívajú sa k deleniu obytných, ale aj ostatných priestorov v interiéri. Poskytujú jednoduché vedenie potrebných inštalácií, pomocou priečky môžeme dosiahnúť zvýšené požiarne, tepelnoizolačné a zvukové vlastnosti priestoru.

Predsadené steny – sú nenosné konštrukcie, ktoré sa používajú na vedenie potrebných inštalácií, ako aj na zvýšenie požiarnych, tepelnoizolačných a zvukových vlastností priestoru

Suchá omietka – lepenie sadrokartonových platní sa používa, hlavne na vyrovnávanie nerovností povrchu a sú alternatívou za štandardné omietky. Rýchla montáž, vylúčenie mokrého procesu a nízke náklady sú hlavné výhody suchej omietky.

Podhľady – sú nenosné konštrukcie, ktoré sú väčšinou zavesené na nosných stropoch, ponúkajú možnosť jednoduchého vedenia inštalácií v priestore medzistropu. Podhľady predstavujú viditeľnú spodnú plochu, najčastejšie stropov. Podhľady v byte, či  dome majú svoj účel. Od estetického, akustického až po podporu požiarnej bezpečnosti. Majú dlhú životnosť, nakoľko veľmi dobre odolávajú mechanickému zaťaženiu a vyššej vlhkosti. V prípade potreby je možné priamo do nich zaviesť moderné svetelné zdroje a iné doplnky, či iné prístroje na zisťovanie prítomnosti napríklad dymu, vody, plynu, pohybu osôb

a podobne.

Podkrovie – podkrovné priestory ponúkajú rozsiahle príležitosti  na získanie nových obytných priestorov. Jedná sa o vynikajúcu myšlienku, ako nadobudnúť pomerne rýchlo  ďalšie priestory na bývanie. V tejto súvislosti sa osvedčili na stavbu podkrovia sadrokartónové konštrukcie. Ucelené sadrokartónové systémy napríklad Knauf, alebo Rigips v spojitosti s prvotriednou izoláciou predstavujú ekonomicky účinnú stavbu a vysoký komfort bývania. Nemusíte sa báť potreby vyzretia samotných priestorov. Po ich dokončení je možné ihneď obývať samotné priestory. Tepelná izolácia predstavuje jadro kvalitného a hodnotného podkrovia. Inštalácia tepelnej izolácie musí byť vždy v dvoch vrstvách. Tá prvá sa používa priamo medzi krokvy krovu, druhá vrstva zase naprieč s cieľom zamedzenia vzniku tepelných mostov pomedzi kostru krovu.

Kazetové stropy – k najpoužívanejším podhľadom patria kazetové a lamelové podhľady. Kazetové podhľady predstavujú veľký súbor rozličných vzorov (obrazov), rohov (uhlov) a rozmerov pre rôznorodé stavebné a technické potreby. Sú rozoberateľné a nepodliehajú vlhkosti až do 90 percent.

V prípade lamelových podhľadov platí, že sú radom podlhovastých sadrokartónových lamiel v rôznych vzoroch. Samotné lamely (pásiky alebo tenké doštičky) sú stanovené najmä do priestorov chodieb, bez zavesenia do nosného stropného rámu (konštrukcie).

Suchá podlaha – je náhrada za klasický poter a ich hlavnou výhodou je nízke zaťaženie stavby (až 7x menšia záťaž ako pri klasických poteroch), nízka konštrukčná výška, požiarna odolnosť  a vynikajúca zaťažiteľnosť.

Aquapanel – Doba pokročila a moderné technické postupy umožnili vytvoriť podhľady a steny na     miestach, kde to predtým kvôli vysokej miere vlhkosti nebolo uskutočniteľné a zrealizovateľné. Silné dosky Knauf Aquapanel odolávajú vlhkosti, nemení svoju štruktúru ani statické vlastnosti, sú odolné proti plesniam, majú veľmi dobrú paropriepustnosť a požiarnu odolnosť. Sú vhodné na použitie do interiéru ako aj exteriéru.

Stavebné púzdra na posuvné dvere – Bez problémov je možné u nás zrealizovať i takýto pomerne nový produkt modernej výstavby – systému pre stavebné puzdrá pre dvere ECLISSE zasúvajúce sa do steny. Vďaka tomuto systému ušetríte množstvo priestoru v porovnaní s bežnými otváracími dverami. Výborná alternatíva nielen do malých bytov, ale aj väčších priestorov. Spoločnosť Eclisse sa venuje sériovej výrobe puzdier pre posuvné dvere do steny už od roku 1989. Jedná sa o najväčšieho výrobcu tohto integrovaného systému na svete. V ponuke tohto systému sú rôzne puzdrá, aj puzdrá pre jedno a dvojkrídlové dvere, teleskopické posuvné dvere, dvere v zákryte a tiež aj pre oblúkové dvere. Samotné puzdrá Eclisse sú vyrobené z prvotriednych materiálov, ktoré garantujú dlhú životnosť a spokojnosť. Súčasťou tohto systému je aj patentovaná koľajnica, ktorá je vyberateľná a to kedykoľvek a bez poškodenia stien (steny).Viac informácií o tomto novodobom produkte nájdete  priamo na webovej stránke Eclisse , alebo od spoločnosti Knauf – Pocket Kit.

2.Maliarske práce a omietky

Maliarske práce – realizujeme všetky druhy maliarskych prác

Omietky – sú povrchové úpravy stien a stropov, ktoré musia spĺňať stavebno-fyzikálne požiadavky. Rozdeľujeme ich podľa použitého materiálu na cementové, vápenno-cementové, vápenné, sadrové a štukové, podľa použitia na interiérové a exteriérové, podľa povrchu hladké, hrubé a ozdobné. Omietať môžeme strojovo, alebo ručne a pred začatím je potrebné vždy pripraviť podklad. Pri výbere správnej omietky sa  zameriavame hlavne na účel a požiadavky, ktoré budú na omietku kladené, na aký podklad sa bude omietať /betón, tehla, pórobetón, staré murivo / v interiéri, alebo v exteriéri a v poslednom rade na konečný vzhľad.

3.Návrh a plánovanie interiéru

Konzultácie, vizualizácie a vypracovanie cenovej ponuky – to sú naše prvotné záruky, ktoré u nás dostanete! Všetko čo navrhneme a naplánujeme, vieme aj kvalitne a rýchlo zrealizovať. Komplexne zrealizujeme návrhy interiérou na kľúč so záručným aj pozáručným servisom.

Pridaj komentár